Café Montessori

ul. Kaliska 13, Poznań

Gry i zabawki

W Montessori Café znajdziemy gry planszowe, drewniane zabawki edukacyjne, tekturowe zabawki kreatywne i książki. Starannie dobieramy je wszystkie tak, aby posiadały walory edukacyjne.

Gry planszowe świetnie rozwijają spostrzegawczość , logiczne myślenie i wyobraźnię, są wspaniałą alternatywą dla gier komputerowych, są interakcyjne, a przede wszystkim są świetną zabawą. Czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi przy planszówce jest wspaniałą, budującą rozrywką. Posiadamy m.in. gry wydawnictw: Rebel, Egmont i Benjamin. Można z nich korzystać na miejscu, wypożyczać (na dole strony znajduje się regulamin wypożyczalni), a także je zakupić, gdy się bardzo spodobają.

Książki…, czego by o nich nie napisać, to i tak będzie za mało. Przystanek Montessori powstał z inicjatywy dwojga bibliofilów, więc ciężko nam obiektywnie oceniać wartość słowa pisanego, żadne z nas nie wyobraża sobie bez książek życia, albo nawet żyć, bo trudno nie zgodzić się z myslą Umberto Eco: "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Uważamy, że książki należy mądrze wybierać, "Vita brevis, ars longa(…)”, dlatego zdecydowaliśmy się - na dobry początek - na wydawnictwo Zakamarki. Z książek można korzystać na miejscu, a także je zakupić, gdy się bardzo spodobają.

Kreatywne zabawki z tektury do składania i malowania Leolandia. Bardzo dobry wstęp do modelarstwa. Rozwijają myślenie przestrzenne, koncentrację i kreatywność. Można je złozyć samemu lub przy pomocy starszego opiekuna (posiadamy modele o zróżnicowanym stopniu trudnosci od lat 3). Można obejrzeć złożone przez nas modele, wziąć udział w warsztatach ze składania i malowania, a także je zakupić.

Drewniane zabawki edukacyjne. Chyba nie musimy przekonywać o wyższości naturalnych zabawek nad tymi plastikowymi, kolorowymi, grającymi, świecącymi, piszczącymi. Tych drugich nie lubimy i takich na Przystanku nie znajdziecie.

Zabawki drewniane są najczęściej bardzo proste. To, w jaki sposób zostaną wykorzystane, zależy w dużej mierze od pomysłowości dziecka. Najzwyklejsze drewniane zabawki rozwijają dziecięcą kreatywność w znacznie większym stopniu niż ich plastikowe, wyspecjalizowane odpowiedniki, które z góry narzucają określony schemat. Najlepszym przykładem są różnego rodzaju klocki, które można znaleźć także w naszej kafejce. Z tych drewnianych maluszek może wyczarować wszystko, co tylko chce, podczas gdy mając do dyspozycji plastikowe elementy z zaczepami musi trzymać się konstrukcji zaproponowanych w dołączonej do nich instrukcji.

Dzieci mają okazję pobawić się takimi zabawkami w naszej salce zabaw, rozwijając tym samym kreatywność, wyobraźnię, umiejętność dzielenia się z innymi dziećmi. To także miejsce sprzyjające zawieraniu znajomości i pierwszych dziecięcych przyjaźni.