Językowe Niepubliczne Przedszkole Montessori Mistrzowie Zabawy

ul. Bliźniąt 12/2, Poznań

ul. Kaliska 13, Poznań

O przedszkolach

Dzieci są dla nas najważniejsze.

Przystanek Montessori - jesteśmy przedszkolem niepublicznym, zlokalizowanym na poznańskich ratajach. I chociaż można by pomyśleć, że to prywatne przedszkole, takie jak każde inne, to wydaje nam się - nawet więcej – jesteśmy przekonani, że tak nie jest. Sprawa jest prosta, po pierwsze najważniejsze są dla nas dzieci. To z myślą o nich i dla nich właśnie powstało to miejsce. To właśnie tu mają możliwość poznawać i poznawać się, sprawdzać, testować, przekraczać granice i wyznaczać je sobie wciąż na nowo. Dajemy dzieciom czas na doświadczanie i eksplorowanie, wiemy bowiem, jak ważne jest to dla ich rozwoju. Nie bez powodu nazywamy siebie Mistrzami Zabawy – mamy świadomość, jaką rolę w życiu młodego człowiek odgrywa aktywna zabawa, jak ważna jest przestrzeń na wyobraźnię i jakie przygody mogą się zadziać, jeśli tylko pozwoli im się. Dajemy dzieciom szansę, a czasem nawet pięć(dziesiąt) szans, aby spróbowały samodzielnie gromadzić niezbędne dla ich rozwoju doświadczenia. Nie tylko słyszeliśmy o psychologii rozwojowej, ale zaprzyjaźniliśmy się z nią i zaprosiliśmy do towarzystwa ideę edukacji wolnościowej. Takie podejście pozwala nam traktować dzieci bez zaniedbania deficytem uwagi ich człowieczeństwa. Ludzie pięknie się od siebie różnią, Ci najmłodsi również. Staramy się to doceniać i czerpać z tego, a nie obrażać się na różnice. Nasze przedszkole jest anglojęzyczne, używamy angielskiego na co dzień, stanowi to naturalną metodę zdobywania kompetencji językowych. Edukacyjnie pracujemy w ramach pedagogiki Marii Montessori, nie obrażając się na Froebla, Freineta, Korczaka czy Cornella, chętnie wchodzimy w praktyczną dyskusję z Juulem i dbamy o to, aby podmiotowość dziecka nie była tylko hasłem z książek na zakurzonych półkach, wcielamy ją w życie. Dobrze nam tak.

Nasze Niepubliczne Przedszkole Mistrzowie Zabawy wpisane jest do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Poznania pod numerem: oddział Bliźniąt 12/2 – 54/2011, oddział Kaliska 13 – 27/2016.

Szukacie przedszkola językowego w Poznaniu? Szukacie miejsca stworzonego dla dzieci i będącego prawdziwie ich miejscem? Macie dość podróży po poznańskiej mapie przedszkoli? Zróbcie sobie przystanek. U nas. Przystanek Montessori.